چاپ خبر    

رشد معاملات مسکن در اردیبهشت‌ماه

امتیاز دهی

امتیاز 0 از 0 رای

 
 
 
 

از گروه اقتصادی

تعداد معاملات آپارتمان مسکونی شهر تهران در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۶.۷ درصد افزایش نشان می‌دهد.


: متن خبر

به گزارش افکارنیوز،  در اردیبهشت ماه سال جاری، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۵۹.۸ میلیون ریال بود که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۳۴.۸ درصد افزایش نشان می‌دهد.

براساس گزارش تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷، بیشترین متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای مسکونی معامله شده در میان مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران معادل ۱۲۵.۵ میلیون ریال به منطقه ۱ و کمترین آن با ۲۷.۱ میلیون ریال به منطقه ۱۸ تعلق داشته است.

رشد قابل توجه حجم معاملات در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ نسبت به ماه قبل، عمدتاً ناشی از تعداد کم معاملات ثبت شده در فروردین ماه بوده که متاثر از تعطیلات نوروز هرساله در سطحی بسیار پایین‌تر از سایر ماه‌های سال رقم می‌خورد.

همچنین در این ماه، واحد‌های مسکونی با سطر زیربنای کمتر از ۸۰ متر مربع، ۵۵.۶ درصد از معاملات انجام شده را به خود اختصاص دادند که از این میان، بیشترین سهم از معاملات انجام شده نیز به واحد‌های مسکونی با زیربنای «۶۰ تا ۷۰» متر مربع اختصاص داشته است.

در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۱۱ و ۹.۶ درصد رشد نشان می‌دهد.

منبع خبر: afkarnews.com

نوشته شده توسط ساناز رضايي در تاریخ 07/03/1397 ساعت 04:32:51 تعداد بازدید کنندگان 21